30 letá záruka spolehlivosti komínů CJ BLOK®

V oblasti komínů patříme mezi nejlepší

Hospodářské noviny - příloha Speciál Stavebních veletrhů Brno

15.05.2013 10:48

Nováčci nasadili vysokou laťku!

Česká pobočka polsko-americké společnosti CJ BLOK si troufla s komínovými systémy i do vystavovatelské soutěže.

První březnový den začalo v ČR fungovat oficiální zastoupení polsko-americké společnosti CJ BLOK a už třiadvacátý dubnový den mělo stánek ve výstavním pavilonu F, ale i přihlášku v soutěži o Zlatou medaili IBF! Nejen o komínových pláštích „nové generace“ informoval její ředitel – oficiálně vedoucí CJ BLOK Sp.z o.o., organizační složka – Lubomír Láska.

Můžete představit společnost?

Mateřská firma z Glogówa Malopolského, což je více než 500 kilometrů od Brna, má opravdu široký výrobní sortiment. Od silničních prvků včetně obrubníků či chodníkových dlažeb, přes stavební materiály až po komínové systémy. V sezoně, to znamená od jara do podzimu, každý den expeduje až tisíc tun různých produktů. České zastoupení – organizační složka – vzniklo letos v březnu, ale pochopitelně už s vazbami na klienty, kteří původně nakupovali z Polska. Sídlíme ve Svitavách; naším cílem je získat odbyt na českém trhu a exportovat na slovenský, ale i do jižních a východních států.

A co ke komínovým plášťům?

Jejich výrobou se společnost CJ BLOK, vyrábějící pouze ve své polské základně, zabývá od roku 2005 a je značně inovativní. Právě v tom je její schopnost konkurence! Zatímco u nás v Česku je většinou zvykem nechat fungovat zaběhnuté – když je to osvědčené a zavedené na trhu – mateřská společnost vykazuje v myšlení pravý opak. Když se něco povede, hledá cestu, jak se dostat ještě výše. I proto jsme si troufli jít s Komínovými systémy „nové generace“ CJ BLOK do soutěže. Komínové systémy prošly celkem už šestou inovací.

Budete trochu konkrétnější?

Komínový systém tvoří roury, izolace a pláště. A právě u plášťů jsme posunuli kvalitu o řád výše! Během posledního roku se změnila struktura používaných surovin. Vyšší procento a tím pádem i výběr lepší kvality keramzitu, z něhož pláště vyrábíme. Úpravou lisovací technologie jsme zase dosáhli rovnoměrnou homogenní strukturu komínových plášťů. V důsledku toho se snížila váha jednoho kusu se sedmnácti na čtrnáct kilogramů při zachování stejné pevnosti v tlaku. Ta činí 4,4 MPa, což znamená, že naše komíny s půdorysem 36 na 36 centimetrů jsou staticky únosné – hypoteticky – až do výšky čtyřiceti metrů. A vylepšili jsme tepelně izolační vlastnosti o sedmdesát procent. Takovou kvalitu nabízí málokterá sebevíc renomovaná firma…

A uplatnění pro vaše komíny?

Komínové systémy CJ BLOK mají universální použití, tedy od rodinných domů, přes bytovou výstavbu až po menší průmyslové objekty. Komíny jsme schopni dodávat až do průměru třiceti centimetrů.